Blog info

Kristella

Blog main content

Gardest – suurim ja unikaalseim kodu- ning aianduskeskus Baltikumis

Juba 17. aprillil kõikidele huvilistele Tartus, Rohelises Pargis uksed avav kodu- ja aianduskeskus Gardest saab olema ainulaadseim keskus terves Baltikumis.

Keskuse suurus teeb silmad ette kõikidele teistele Eestis ja koguni Baltikumis asuvatele kodu- ja aianduskeskustele. Gardesti kogupinnaks on lausa 9000 m2, millest 5500 m2 on sisepinda ning 3500 m2 välispinda. See tähendab aga mõnusat avarust ja mugavat liikumisruumi kõikidele külalistele.

Keskus ise meenutab hiiglaslikke üksteisega ühendatud kasvuhooneid ning selle ehitas Euroopa üks tuntuim aianduskeskuste ehitaja, Hollandi firma Thermoflor. Kõik nii sees kui ka väljas asuvad detailid on peensusteni läbimõeldud ning mängivad tähtsat rolli kogu keskuse kontseptsioonis.

Suurim valik aiandus- ja kodukaupu

Seoses keskuse suurusega on Gardestis loomulikult aastaringselt ka suurim kaubavalik, kuhu kuulub üle 100 000 erineva toote. Kõik tooted on jagatud 6 suurema osakonna vahel, milleks on välitaimed, toataimed, aiamööbel, aiatööriistad, interjöör ja lemmikloomakaubad.

Seega olenemata sellest, kas vajad enda koju muruniidukit, grillimistarvikuid, taimi või kena vaasi – Gardestis on piisavalt suur valik, millest leiab sobiva toote igaüks, isegi pere lemmikloom.

Aiaosakonnas on väljas mitmed erinevad taimed ja lillepotid, kusjuures kohapeal on võimalik ka valitud taimed kohe sobivasse potti ja mulda istutada. Kõikide meeste rõõmuks on keskuses suure valikuga tööriistaosakond ning grillid ja nende tarvikud. Osa keskusest on aga täielikult kodusisustuskaupade all.

Midagi igale maitsele – talupood, restoran Muru, “Kasvata ise”

Baltikumi suurimast keskusest ei puudu ka talupood, mis pakub kohalike talude värsket ja orgaanilist toodangut. Üheks keskuse osaks saab olema “Kasvata ise” osakond, kus on võimalik lisaks kõikvõimalikele seemnetele, maitsetaimedele ja nende külvamistarvikutele tutvuda ka Click & Grow toodete ning muu põnevaga.

Gardestis asuv 150-kohaline ja kahekorruseline restoran Muru hakkab aga pakkuma tervislikke ja toitvaid roogasid, mis on välja töötatud peakoka Kristi Kapp poolt ning viivad keele alla ka suurematel gurmaanidel. Restorani menüüsse kuuluvad nii pastad, grillroad kui ka värsked salatid ning smuutid, mis tähendab, et endale meelepärase roa leiab kindlasti igaüks, ka veganid ja pere pesamunad.

Mitte ainult keskus, vaid koht inspiratsiooni ammutamiseks

Kogu see suur tootevalik on keskusesse paigutatud eraldi unikaalsete väljapanekutena. Gardestis ei ole lihtsalt sadade kaupa ühesuguseid riiuleid, vaid kõik tooted on paigutatud omaette sektoritesse, mis on ka vastavalt disainitud. Keskuses ei müüda ainult tooteid, vaid ka ideid, seega on mitmed kodulahendused ja taimed välja pandud omaette aiamajakestesse, rõdudele või külaliste inspireerimiseks müüdavatest toodetest valmis kujundatud kogu tuba.

Terve keskus üritab külalistele pakkuda emotsiooni ja mõnusat atmosfääri, et inimesed tahaksid ikka ja jälle tagasi tulla. See ei ole lihtsalt koht, kuhu vajalikke kodu- ja aiatarbeid ostma tulla, vaid omaette elamus, mis pakub lisaks meelepärastele kaupadele ka inspiratsiooni ning võimalust kogu perega tore päev veeta.

Loodussõbralikud lahendused vee ja energia säästmiseks

Kuna Gardesti üheks eesmärgiks on tõesti olla võimalikult roheline, on maja ehitamisel arvestatud mitmete erinevate loodussõbralike aspektidega. Seetõttu on kasutusele võetud mitmed lahendused, mis aitavad loodust, energiat ja vett säästa:

  • Kogu välispindadele langev vihmavesi kogutakse kokku ja taaskasutatakse.
  • Automaatselt avanevad ja vihmaga sulguvad katused on soojal ja kuival ajal avatud ning seetõttu toimib edukalt loomulik ventilatsioon, mis toob keskusesse pidevalt värsket õhku.
  • Loomulikku valgust kasutatakse maksimaalselt ära läbipaistvate katuste abil, mis lasevad siseruumidesse palju loomulikku valgust. Pindkaetud päikesekaitseklaasid ja automaatselt liikuvad kardinad kaitsevad aga interjööri ning tooteid UV-kiirguse eest.
  • Katustel asuvate päikesepaneelide toodetud energiast piisab keskuse restorani vajaduse katmiseks ja kogu keskuse tarbevee soojendamiseks.
  • Kõik eelnev tagab maja kaasaskäimise aastaaegadega, sest hoone laseb välise ilma majja ning seega vahelduvad aastaajad ka keskuse sisemuses.

Loomulikult on üheks eesmärgiks ka külalistele meeldiva õhkkonna loomine – värske õhk, loomulik valgus ja kogu keskuse sisekujundus pakuvad võimalust tunda ennast kui looduses.

Parim klienditeenindus oma ala spetsialistide poolt nii keskuses kui ka e-poes

Nagu juba mainitud, hoolime lisaks keskkonnale ka väga enda külalistest – seetõttu oleme Gardesti tööle valinud vaid inimesed, kes on pühendunud enda valdkonnale. Nad mitte lihtsalt ei aita vajalikke tooteid leida, vaid annavad nõu ning soovitusi parimate lahenduste leidmiseks. Kõik töötajad on oma ala spetsialistid ning hoolivad siiralt klientide vajadustest.

Me ei piirdu aga ainult kohapeal mitmekülgse tootevaliku pakkumisega – soovime jõuda ka nendeni, kellel pole võimalik ise Tartusse kohale tulla või kes lihtsalt eelistavad digitaalselt kaupu valida. Seetõttu on kõik tooted saadaval ka mugava ülesehitusega e-poes, kus saab samuti online-chati läbi suhelda otse klienditeenindajatega, kes suurima rõõmuga küsimustele vastavad ning nõuandeid annavad. E-pood avab enda virtuaalsed uksed juba mais.

Omanäoline kohtumispaik põnevate ürituste ja töötubadega

Gardest ei saa olema mitte ainult suurepärase valikuga keskus, vaid tegemist on linnakärast eemal asuva kohtumispaigaga, mis üllatab enda mitmekesisusega igal sammul. Olgu Sinu sooviks veeta tore päev perega, pidada maha ärikohtumine või tulla lihtsalt keset tööpäeva maitsvat lõunat nautima – seda kõike saab teha Gardestis.

Keskuses hakkavad regulaarselt toimuma perepäevad ja muud meeleolukad töötoad või üritused, mille raames pakume võimalust ennast harida või lihtsalt lõbusalt aega veeta. Olgu selleks grillimiskoolitus meestele, istutamise põhitõed naistele või lillepärgade punumine lastele – tegevust leiab kindlasti igaüks. Suureks sooviks on, et lastes kasvaks juba väikesest peale armastus aiakultuuri ja ilusa kodu vastu – just seda üritame ka töötubade ning perepäevade raames arendama hakata.

Nutikas taaskasutus ja unikaalne lähenemine igal sammul

Veel mõned põnevad faktid selle kohta, milliseid omanäolisi elemente meie juurest leida võib:

  • Restoranis on nutikalt vanu materjale kasutatud – lagedes peidavad ennast vanad laudauksed, mille sisse on paigutatud valgustid.
  • Tualettruumide ümbrusesse on eestiaegsetest tellistest laotud müürid, kusjuures kui on aega uudistada, leiab tellistelt ka põnevaid märke ning kirjasid.
  • Lisaks aiamajakestele on keskuses ka prantsuse stiilis rõdud, millest leiab ideid enda rõdu või aia omanäoliseks kujundamiseks.
  • Jõuluhooaja lähenedes avatakse Gardestis oma jõulumaa, millest saab Baltikumi uudseim jõuluväljapanek. Pakutakse jõulukaunistusi, jõulutoite, hõõgveini ning meeleolu loob ka vastav muusika.
  • Keskuse parklas puhkevad varsti õide iluõunapuud ja püramiidpihlakad, mille roosad ja valged õied juba enne keskusesse jõudmist silmailu pakuvad.

Gardesti avamisüritus toimub juba 17. aprillil kell 15.00

Seega ei jää muud üle, kui selline ainulaadne keskus ka oma silmaga järele vaadata. Kutsume teid keskuse ametlikule avamisele juba 17. aprillil. Uksed avatakse 15.00, mil saab alguse üllatusterohke teekond läbi terve maja. Igas osakonnas ootavad külalisi põnevad üllatused ning suurepärased avamispakkumised. Täpsemat info ürituse kohta leiab siit.

Kindlasti tasub ka osa võtta suurest avamisloosist, mille peaauhinnaks on Gardesti 500€ kinkekaart. Täpsem info tingimuste ja osalemise kohta: www.gardest.ee

Kindlasti hoidke Gardesti blogil silma peal ka edaspidi, sest hakkame siin jagama mitmeid põnevaid nippe ja harivaid postitusi kodu ning aia kohta. Sellest kõigest lähemalt juba pärast avamist. Kohtumiseni :)