Kirjeldus

Alpikann on laialt levinud toataim, mida suvel, sügisel ja talve alguses kasutatakse ka rõdul, terrassil või aias taimeseadetes. Laia värvivalikuga atraktiivsete õitega alpikannid on väga hea kingiidee.
Toataimena kasvatades valida kasvukohaks võimalikult valge koht, tavaliselt aknalaud. Kevadsuvel vältida tugevat otsest päikesepaistet, mis võib lehti kahjustada. Eelistab võimalusel jahedamat, 13-18°C, aga saab lühiajaliselt hakkama ka toasoojas. Arvestada tuleb, et soojas õitseb taim kiiremini ning lehed kolletuvad rohkem. Hoida eemal küttekehadest ning kaitsta tuuletõmbuse eest. Substraat peaks kastmiste vahel läbi kuivama, sest ülekastmisel on oht, et lihakad lehevarred ja mugul lähevad mädanema. Mida jahedam on kasvukoht, seda harvem on tarvis kasta. Kuiva õhu ja kõrgema temperatuuri korral võib olla tarvis kasta mitu korda nädalas. Praktiline on kasutada altkastmismeetodit, valades toasoe pehme vesi alustassile või ümbrispotti ca 10min. Ülejääk valada ära.
Õitsemise ajal on kasulik vanad õied ning kollased lehed järsu liigutusega mugula küljest eemaldada. Pärast õitsemisperioodi lõppu taime lehed hävivad ja taim puhkab. Sel ajal ei tohiks taime kasta. Umbes 8 nädala pärast hakkavad kasvama uued lehed ning saab vajadusel taime ümber istutada ning kastmisega tasapisi jätkata. Ümberistutamisel valida mugulale paraja suurusega pott ning istutada ta kuni ½ osas mulda. Substraadiks sobib jämeda liiva, kruusa, perliiti või vermikuliiti sisaldav segu. Samuti võib lisada väikese koguse aialupja või puutuhka. Kasvuperioodil võib paar korda kasta lahja õitsevate toataimede väetislahusega. Suvel võib taime viia välja varjulisse paika ja tuppa tagasi tuppa tuua alles septembris.

Fotod on illustratiivsed, seega palume tähele panna, et piltidel kujutatud taime kuju ja suurus võib vähesel määral erineda. Saadaolev värvivalik võib erineda pildil olevast.
Piltidel olev ümbrispott ei sisaldu taime müügihinnas.

Taimepoti suurus:

Taime nime järel toodud P-number tähistab istutuspoti läbimõõtu (cm). Sellele järgneb taime ligikaudne kõrgus mullapinnast. Ümbrispoti läbimõõt tuleks valida mõned sentimeetrid suurem taime poti diameetrist.

Loe talvistest toataimedest lähemalt siin.
Tutvu toalillepottide valikuga siin.

Taimede ümberistutamine:

– Enne taime ümberistutamist on soovituslik lasta taimel mõned kuud uue keskkonnaga kohaneda.
– Parim aeg taimede ümberistutamiseks on kevad.

Tutvu toataimede substraadivalikuga siin.
Tutvu toalillede väetiste valikuga siin.

Taimede tarneviisid:

– Tulen ise järele – tellimusi väljastame Gardest keskuse lahtiolekuaegadel (E-R 10-20, L-P 10-18).
– Gardest kuller Tartus ja 10 kilomeetri raadiuses – toome tellitud taimed pakendatult sihtkohta aastaringselt (v.a väga suurte miinuskraadidega).
– Kuller üle Eesti – toome tellitud taimed pakendatult sihtkohta aprillist oktoobrini.
– Gardest keskuse e-poest ei saa tellida taimi pakiautomaati.

Alpikann P12/P13 erinevad

Cyclamen Tootekood: K066449

Hind: 6,90  Püsikliendi hind: 6,56 

Tarneviisid: tulen ise järele/ Gardesti kuller Tartus ja lähiümbruses (10km linnapiirist)/ kuller üle Eesti
Saadavus
Laos oleva toode tarneaeg umbes 3 tööpäeva. Ettetellitavatel toodetel jälgida tarneinfot.
Kogus kohapeal
Gardest aianduskeskuses : kohapeal rohkem kui 5
Tarne info
Väljastamine laost ja Gardesti kuller