Blogi info

Blogi peamine osa

Kevadaed on käes!

Kevad on käes ja aiahooaeg on saanud hoo sisse! Esimesed aiatööd on sel hooajal ilmselt juba seljataga, kuid suurem töö alles ootab ees. Uus aiahooaeg avab lõputul hulgal võimalusi oma aeda uuendada või hoopis ümber disainida. Paratamatult tuleb igal aednikul (isegi hobiaednikul) rinda pista taimekahjustajatega. Kuidas aga tuleks kasutada keemilisi taimekaitsevahendeid selliselt, et see avaldaks võimalikult vähe mõju ülejäänud keskkonnale?

Kuidas ennetada taimekahjustajate levikut? Millised on abivahendid?

Sellel laupäeval, 30. aprillil kella 11st kuni 16ni tutvustavad Põllumajandus- ja Toiduameti spetsialistid aianduskeskuses Gardest külastajatele järgmiseid teemasid:

  • Erinevate karantiinsete taimekahjustajate levikuviisid, kuidas neid ära tunda ja eristada ning tagajärjed mida need võivad taimedele põhjustada.
  • Selgitatakse integreeritud taimekaitse põhimõtete rakendamist koduaias ning jagatakse nõudeid, mida tuleb järgida keemiliste taimekaitsevahendite kasutamise puhul ka koduses majapidamises.

Integreeritud taimekaitse lähtub sellest, kuidas kasvatada terveid taimi viisil, mis võimalikult vähe häirib põllumajanduslikke ökosüsteeme ning soodustab taimekahjustajate loomulikke tõrjemehhanisme kirjutab Maablogis Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna nõunik Evelin Hillep. Seega tule kuulama ja ole alanud aiahooajaks valmis!

Põnevaid tegevusülesandeid jätkub nii suurtele kui väikestele külastajatele! Tule ja tutvu erinevate infomaterjalidega ning saa teadlikumaks, sest taimede tervise heaks saab igaüks oma panuse anda!

Tegevused lastele kella 12st kuni kella 16ni

  • Lisaks on sellel päeval keskuses taaskord kohal suhruvatimasin, kus saab valida endale erinevate ja maitsete vahel! Suhruvatt maksab 1 €, tasumine ainult sularahas. Kellel suhruvatist suu magus, saab teha tiiru ponidega, sest 30. aprillil on taaskord keskuses ka ponid.
  • Kella 14st kuni 16ni saavad kõik lapsed TASUTA õhupalliloomi meisterdada ja näomaalinguid teha!

Gardest keskus on tärganud, seega leiab valikust hulgaliselt hooajalilli, aga õuealal saab juba tutvuda okaspuude, püsikute, ilupõõsaste, rododendronite ja viljapuudega! Kõikidele pereliikmetele leiab keskusest midagi põnevat uudistamist, sest aed ei oota!

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega

Helista tasuta infoliinile