Blogi info

Blogi peamine osa

Külviaed on käes!

Kevadeootus on juba hinges ning juba tahaks hakata aias toimetama. Ometi saab ettevalmistusi saabuvaks kevadeks teha, näiteks alustades seemnete külvamisega. Millest alustada? Meie soovitaksime alustada sobivate seemnete ja külvimulla valmimisega.

Miks on vaja spetsiaalset külvimulda?

Kasvamise algetapis on taime vajadused teistsugused kui täiskasvanuna. Liiga jämeda struktruuriga palju turvast sisaldav muld ei paku väikestele juurtele vajalikku kontaktpinda, liiga tugevalt väetatud muld jällegi takistab taimel vee omastamist. Selleks et külv õnnestuks, tuleb kasutada õiget mulda – see peab olema piisavalt peene struktuuriga, nii et arenevad juured saavad sellest tuge, samuti peavad olema sobivad nii selle pH kui ka toitainesisaldus.

Kekkilä külvimuld on just selline, kõigi taimeseemnete külvamiseks sobiv erimuld. See on kerge struktuuriga ja õhurikas, peent heledat turvast ja liiva sisaldav muld – ideaalne kasvusubstraat väikestele ja peenikeste juurtega taimedele. Mõõdukalt väetatud Kekkilä Külvimullas on taimede kasvustardiks vajalikku lämmastikku.

Taim peab kasvatama kiiresti tugevad juured, mis võimaldavad sel suureks kasvada. Sel põhjusel on Kekkilä Külvimulda lisatud ka huumuseühendeid, mis tugevdavad just juurte kasvu, räägib Kekkilä tootearendusjuht Pekka Järvenpää.

Esialgu ei vaja ega tarbi taim palju toitaineid, mistõttu on Külvimulla väetisesisaldus väiksem kui näiteks lillemullal.

Näiteks leiab Gardestist laias valikus Kekkilä muldasid:

Õnnestunud külv

Kekkilä Külvimulda on lihtne kasta. See on seemnete idanemise seisukohast väga tähtis. Külvamise ajal kastetakse mulda korralikult, kuid hiljem ei tohi see olla liiga niiske. Liigne niiskus toidab seenhaigusi ja liiga märjas mullas hakkab vohama hallitus. Mulda kastetakse alles siis, kui selle pind tundub kuivavõitu.

Koos Külvimullaga on soovitatav kasutada auguga potti või külvikaussi. Sellisel juhul saab kasta aluse kaudu või pihustada mulla pinda. Tänu õhurikkale struktuurile imab muld vett hästi ka siis, kui seda pihustatakse.

Peeneteralisi turbaid ja mineraalaineid kasutades saab täita ühetasaselt ka kõige väiksemad taimepatareid. Külvimuld sisaldab tavalisest enam liiva, mis lubab veel ühtlaselt ja kiiresti mullast läbi voolata, nii et muld püsib õhurikkana, räägib Järvenpää.

Kui taim on kasvatanud esimesed pärislehed, andke lahjat väetiselahust. Kui lehed arenevad või pott täitub juurtega, siis tuleb istutada taimed neile sobivatesse pottidesse Kekkilä Istikumulla sisse.

Kui külvumuld valitud, leiab suurima ja parima valiku külvatavaid seemneid Gardestist. Külasta ka meie e-poodi!

Praegu on käimas kampaania, ostes 10 pakki seemneid, saab Kekkilä 10L külvi- ja pikeerimismulla tasuta kaasa.

Algallikas: artikkel on refereeritud Kekkilä kodulehelt.

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega