Blogi info

Blogi peamine osa

Pikima lillesibulatee leiad Gardestist!

Sel aastal leiab Baltimaade suurimast aianduskeskusest Gardest nii palju uusi kui ka vanu äraproovitud sibullillede liike ja sorte.

Näiteks on esindatud krookused, nartsissid, tulbid, lumi- ja märtsikellukesed, lumekupud, erinevad laugud, preeriaküünlad, hüatsindid, püvililled, liiliad ja see pole üldse mitte kõik!

Millest peaks lähtuma sibullillede valikul? Toome välja paar olulist punkti, mis aitavad kaasa, kui lillesibulaid valides tekib küsimusi, palju ma peaks üht või teist sorti võtma.

Meie aednike soovitused lillesibulate istutuse planeerimisel:

  1. Üsna tavaline on lillesibulate valikul alati see soov, et tahetakse katsetada igal aastal midagi uut, kuid kindlasti on väga oluline kasutada suuremates ning püsivamates istutustes just neid lillesibulate liike ja sorte, mis ajaproovile on varasemalt hästi vastu pidanud.
  2. Lisaks on sagedane see, et  kiputakse üsna tihti kasvatama liialt paljusid erinevaid sorte liiga väiksel pinnal. Meie soovitus parema tulemuse saamiseks oleks järgmine: kasutage korraga vähem erinevaid sorte, aga suuremas koguses. Valides välja sordi, siis võtke üht sorti kohe rohkem, mitte selliselt, et igat sibulat saab natukene. Gardest keskusest leiab lisaks pakendatud lillesibulale ka lahtist lillesibulat. Soovi korral saab erinevaid kombinatsioone erinevates aiaosades korrata.
  3. Kolmas soovitus oleks see, et tasuks kombineerida omavahel sobivaid õievärve ning kasvukujult sobivaid sorte, arvestades taimede eeldatavat kasvukõrgust ning õitsemisaega. Kindlasti tasub sibullilli kombineerida püsililledega, näiteks saame tuua kohe rooside istutusalad.

Kui on soov aga saada looduslikum tulemus lillesibulate istutamisel, siis lillesibulad tuleks enne mahapanekut segada ning justkui juhuslikult need istutusalale laiali jagada – mõned tihedamalt ja teised harvemini. Selliselt on võimalik saata korrapäratum mulje, et sibulad on ise endale selle sobiva koha leidnud.

Kuidas leida enda just need kõige sobivamad lillesibulad, millest alustada? Toome omalt poolt välja mõned soovitused lähtudes kasvuperioodist, kuna erinevad lillesibulad alustavad õitsemist.

Millist lillesibula sorti valida?

Kõige varasemate õitsejate hulgast soovitame kollaste õitega lumekuppe, samuti lumikellukesi. Gardest keskuse valikust leiab ka luksuslikuma versiooni – täidisõieline lumikelluke Flore Pleno.

Kindlasti soovitame varajastest õitsejatest erinevaid krookuseid ja kobarhüatsinte (nt Muscari), mille värvivalik on väga lai: sinised, roosad, valged ja kollaste toonideni välja.

Selle aasta hitt-tooted ja isegi meie aednike lemmikud on erinevad laugud, mida sel aastal on meil valikus lausa üle 20 erineva sordi. Laugud on väga ilusad peenras, aga sobivad ka imehästi vaasi!

Kevade ja tulbid käivad käsikäes, seega ei saa me jätta väljatoomata ka tulbisibulate valikut. Gardest keskuse aednikud soovitavad kindlasti proovida liiliaõielisi tulpe (valikus Ballerina, Elegant Lady, Johan Cruijff, Marilyn, Pieter de Leur, White Triumphator, Flashback, Pretty Woman), mis on alati kindel valik. Tulbisibulatest tooksime veel välja Darwin hübriidid (Apeldoorn, Blushing, Salmon Impression, Hakuun, Lady van Eijk, Van Eijk, Big Love, Orange Lion). Seega valikut on väga palju, mille hulgast sel aastal valida.

Ülaltoodud sordirühmad on tugevad ja kombinatsioonis teiste sibullillede ning kevadiste püsikutega on need lihtsasti kombineeritavad.

Igal aastal soovime me ka omi kliente üllatada, seega leiab sibullillede valikust alati midagi põnevat!

Selle aasta uudissordid

Igal aastal soovime me ka omi kliente üllatada, seega leiab sibullillede valikust alati midagi põnevat ja erilisemat! Sellel aastal saame välja tuua näiteks järgmised uudissordid:

  1. Tulbisibulad: Sunset Tropical, Purple Circus, Del Piero, Merel Delight, Pretty Woman, Double Late Finola, Pamplona, Drakensteyn.

2. Nartsissisibulad: Cassata, Monndragon, Sugar Dipped, Golden Delicious.

Oluline on ka välja tuua see, et Gardest keskus pakub ka erinevate sibullillede looduslikke liike, seega ootame Sind! Kui kohale ei ole võimalik tulla, saab valikuga tutvuda veebis ja Gardest keskuses kohapeal.

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega

Helista tasuta infoliinile