Blogi info

Blogi peamine osa

Videoõpetus: Valmistame pühadehõngulise kevadise istutusseade

Päike paistab üha soojemalt ja algamas on munapühade nädalavahetus. Sel puhul pakub Gardest pühademeeleolust ajendatud inspiratsiooni kevadise istutusseade tegemiseks.

1. Alustuseks vali välja istutusanum, taimed, kasvusubstraat ja soovi korral temaatilised aksessuaarid.

Meie Gardestis valisime istutusseade tarvis vitspunutistest korvi (plastmassisuga), et sellesse istutatud taimed ei kuivaks kevadpäikese ja tuule käes liiga kiiresti. Kevadise kompositisiooni keskseks taimeks valisime paju ’White Cat’, värvilaiguks kollased sarvkannikesed ja roheliseks täienduseks luuderohud. Istutussubstraatidest sobivad nn suvelillemullad. Meie valisime välja Biolani võõrasemamulla.

2. Valitud kasvusubstraat peaks olema enne anumasse panemist piisavalt niisutatud.

Meie valasime võõrasemamulla eelnevalt eraldi anumasse, kuhu lisasime vett. Seejärel segasime substraadi korralikult segi, et ei jääks tükke. Lõpptulemusena moodustub kergelt niiske ja õhurikas mullasegu, kus tootja poolt lisatud väetised saavad hakata taimedele soodsalt mõjuma.

3. Täida istutamiseks välja valitud anum kasvusubstraadiga, kuid mitte ääreni, sest ka taimed peavad sinna ära mahtuma. Suru mulda äärtesse, et sinna ei jääks tühimikke.

4. Taimede valimisel võib arvestada sellega, et esindatud oleks erineva lehestruktuuri ja kõrgusega taimi.

5. Aseta taimed anumasse nii nagu sa neid istutada tahaksid. Kõigepealt pane paika suuremad taimed. Kui taimede juurekava väga tihe, siis haruta juuri eelnevalt natuke lahti, et need paremini juurduks. Kata juurekava kasvusubstraadiga, et see püsiks niiske. Pea silmas sedagi, et juurekava oleks istutamise ajal märg, mitte liiga kuiv. Tühimikke ei tohiks juurte ümber jääda. Korda eelnevat protseduuri ka järgmiste taimedega.

6. Kui taimed istutatud, on oluline teha piisav kastmine, et juurdelisatud kasvusubstraat saaks korralikult niisutatud.

7. Kevadpühade puhul võib istutusseadele lisada sobivaid temaatilisi kaunistusi. Meie valisime välja puidust pühadejänese ja dekoratiivmunad, mis sobivad värvi poolest sarvannikeste õietooniga.

Kaunist pühadeaega!

Seotud tooted: