Blogi info

Blogi peamine osa

Kuidas valida valgustust välitingimustesse?

Jõulud on juba varsti-varsti käes ja sellega seoses hakkavad inimesed enda maju jõulurüüsse sättima ehk on igati õige aeg otsida välja või osta täiesti uued välituled. Ometi ei ole see alati nii lihtne ning õigete tulede valikuks tuleb teha päris põhjalik eeltöö.

Kuidas valida välitulesid, mis kaunistaksid maja või hoopiski mõnda puud?

Toome välja mõned olulised näitajad, mis lihtsustaksid seda valikut.

  1. Esmalt peab veenduma, et isolatsiooni kaitseaste (ehk IP) oleks 44. Kuivadesse siseruumidesse on mõeldud IP20.
  2. Valgusketi tüüp tuleks valida sõltuvalt kasutuskohast. Näiteks on olemas sirgeid valguskette, mis sobivad ideaalselt kasutamiseks posti või samba ümber keeramiseks või ka katuseräästa külge. Lisaks on veel olemas jääpurikaid meenutav valguskett, mis sobib kõige paremini maja katuseserva külge. Kes aga soovib rohkem valgust, siis meie toodete valikust leiab ka valguskardinaid ja valgusvõrke, mis sobivad suuremate pindade või terve seina katmiseks, samuti asetamiseks näiteks puu või põõsa peale.
  3.  Järgmisena tuleks jälgida kui palju tulesid (LED-e) on ketil ning kui pikk on üldse kett. Sama pikkusega kettidel võib tulede arv erineda isegi kuni neljakordselt.
  4.  Lisaks valgusketi tüüpidele on oluline jälgida ka valguse värvi. Valguse värvus jaguneb laias laastus kaheks – soe ja külm. Soe ehk kollakam valgus loob hubase meeleolu, seevastu külm valgus tekitab jäise ja lumise efekti. Kindlasti veendu enne ostu, et valgusketi toon on just see, mida soovid.

Kui selliseks eeltööks aga aega napib, siis Gardest keskuses aitame välitulede valikul ja leiame igale kliendile kõige parema valiku. Kindlasti tasub tulla uudistama kohapeale, sest kogu tulede valik on väljas ehk saab näha, milline see valgustus välja näeb. Lisaks saame öelda, et meie keskusest leiab parima valiku advendiküünlaid ja välitulesid! Toodete valikuga saab tutvuda siin: https://gardest.ee/joulud/elektrikuunlad/

Seega peatse kohtumiseni Gardestis!