Nüüd laupäeviti keskus avatud juba kella 9st!

Kallis püsiklient! Astu meie e-aeda!

Meie aias uudistades saad nautida personaalset ja mugavat ostukogemust ning juurdepääsu eripakkumistele ja -soodustustele. Sisselogimisel avaneb värav meie mitmekülgsesse aeda, kus kõik tavahinnaga tooted on püsiklientidele 5% soodsamad.

E-aias hoolitseme selle eest, et siin end alati koduselt tunneksid. Püsikliendiks registreerudes saad lisaks igakuistele personaalsetele pakkumistele vormistada oste kiiremini, jälgida oma tehtud tellimusi ning muuta mugavalt enda andmeid.

Liitu meiega ning saa osa Gardest keskuse e-aia parimatest pakkumistest!

Logi sisse

Logi sisse

Logi sisse

Pole kontot? Loo siit

Kallis püsiklient! Astu meie e-aeda!

Meie aias uudistades saad nautida personaalset ja mugavat ostukogemust ning juurdepääsu eripakkumistele ja -soodustustele. Sisselogimisel avaneb värav meie mitmekülgsesse aeda, kus kõik tavahinnaga tooted on püsiklientidele 5% soodsamad.

E-aias hoolitseme selle eest, et siin end alati koduselt tunneksid. Püsikliendiks registreerudes saad lisaks igakuistele personaalsetele pakkumistele vormistada oste kiiremini, jälgida oma tehtud tellimusi ning muuta mugavalt enda andmeid.

Liitu meiega ning saa osa Gardest keskuse e-aia parimatest pakkumistest!

Loo konto

Loo konto

Loo konto

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Rohkem infot sinu kohta

Blogi info

Blogi peamine osa

Seitse toataime, mis on Sinu lemmikule ohutud!

Toataimed on hea võimalus lisada koju hubasust ja meeleolu. Uue taime koju valimisel tuleks lisaks silmailule arvestada ka muude teguritega. Näiteks milliseid toataimi tuleks valida, kui kodus on lemmikud, kes armastavad taimedega mängida? Panime kokku nimekirja taimedest, mis üldiselt on lemmikloomadele ohutud ja ühtlasi ka vastupidavad. Kindlasti tuleb väga palju arvestada enda lemmiku eripäradega ja teha alati otsus sellest lähtuvalt, kuna koerad ja kassid käituvad erinevalt.

Millised toataimed on ohutud Sinu lemmikule?

  1. Orhideed

Orhideedest on kuukingad ühed levinumad, mis võluvad oma kirjude ja kauakestvate õitega. Sobivad nii keskküttega kui ka ahiküttega ruumi. Pigem hooldusvaba, keskmiselt kord nädalas kasta või ca 15-30 min “uputada” ja aktiivsema kasvu perioodil (märtsist-oktoobrini) orhideeväetisega 2-3 korda kuus väetada. Lisaks kuuluvad siia ka teised orhideede liigid, nagu näiteks elegantne väärisdendroobium ja aromaatne presidendikäpp.

 

2. Palmid

Teine levinud toataimede grupp on palmid, mis oma graatsiliste lehtede ja puhmikulise kasvuga toovad ruumi hubase džungli meeleolu. Lemmikloomadele ohututest levinuimad on näiteks kuldviljakpalm (Dypsis lutescens), mägipalm (Chamaeodorea elegans) ja kentiapalm (Howeia forsteriana). Palme kastetakse aktiivsema kasvu hooajal (märtsist oktoobrini) võrdlemisi rikkalikult, piserdatakse lehti ja võib viia dušši alla. Talvel kastmissagedust harvendatakse ja veekogust vähendatakse, substraadil lastakse rohkem taheneda. Lisaõhuniiskust võiks anda kui toatemperatuurid on 23-25 kraadi juures või soojemad. Lopsakat kasvu soodustab valge hajusvalgus kuni poolvari, vältida tugevat otsest päikest, kuid talvisel pimedamal ajal võiks palmi liigutada valgemasse kasvupaika.

3. Bromeelilised

Siia perekonda kuuluvad näiteks õhulilledena tuntud tillandsiad, värviliste kõrglehtedega bromeeliad ning mitmed teised liigid. Õhulilled, nagu nimigi ütleb, kasvavad ilma substraadita. Nad armastavad valget hajusvalgust ja värsket õhku, kusjuures hallikamate toonidega liigid taluvad otsest päikesevalgust rohkem ja vajavad vähem kastmist. Kastmiseks piserdatakse pehme leige veega soojema toatemperatuuri ja kuivema õhu puhul 1-2 korda nädalas, jahedamaga kord 1-2 nädala tagant. Alternatiivina leotatakse 30-180minutit leiges vees, seejärel raputatakse üleliigne vesi ning taim asetada mõneks ajaks tagurpidi nõrguma. Potis kasvatatavaid bromeelialised kastetakse soojal perioodil lisaks mullale ka leheroseti keskosa.

4. Sukulendid ja kaktused

Koertele ja kassidele ohutute liikide nimekirja kuuluvad muuhulgas: soomuslehikud, kivilehikud, maasik-metskaktus, viigikaktused, näsakaktused ja mitmed teised. Sukulentide ja kaktuste hooldamine on üldjoontes lihtne: kasta harva ja anda palju valgust. Oktoobrist märtsini pakkuda ideaalis jahedaid temperatuure (enamasti 15-18 kraadi ringis) ning sukulente kasta vähe, kaktuseid võimalusel üldse mitte. Väga efektiivselt mõjuvad sukulendid seadesse istutatuna. Kevadel tuleks tugevama otsese päikesega harjutada, et vältida päikesepõletuse tekkimise ohtu.

5. Piilead ja peperoomiad

Sukulentidele mõneti sarnased on ka piilead ja peperoomiad, nende lihakad varred ja lehed säilitavad mõningal määral niiskust. Sellest tulenevalt kastetakse neid harva, kusjuures peperoomiate substraat võiks kastmiste vahepeal täielikult kuivada, piileatel aga jääda kergelt niiskeks. Mõlema perekonna esindajad kasvavad edukalt nii valges hajusvalguses kui poolvarjus, kuid liiga hämaras venivad välja ja kaotavad värviintensiivsust. Mida kirjum leht, seda heledamat valgust ta eelistab, kuid otsene päikesekiirgus kahjustab lehti. Kompaktsema kuju saavutamiseks istutatakse ühte potti mitu taime ning ladva kärpimine innustab taimi rohkem harunema. Paljunevad edukalt varre-, lehe- ja ladvapistikutega.

6. Tupsrohtliilia

Vastupidav ja dekoratiivne tupsrohtliilia sobib kasvatamiseks nii ripptaime- kui ka potitaimena. Ta säilitab vajalikku niiskust oma lihakates juurtes, ning sellest tulenevalt tuleks lasta substraadil kastmiste vahepeal kuivada. Kasvab hästi nii valges hajusvalguses kui poolvarjus, hämaramas kipub välja venima.

 

 

7. Säntpoolia

Orhideede kõrval teine väga laialdaselt tuntud õisdekoratiivne toataim. Säntpooliaid on aretatud väga erinevates õietoonides. Eelistavad varjulisemat kasvukohta, sellest ka rahvasuus tuntud nimetus varjukannike. Sobib edukalt põhjapoolsele aknalauale. Lihakate varte ja lehtede tõttu soovitatakse kasta altpoolt, see tähendab, valada alustaldrikule või ümbrispotti 1-2 cm vett ja lastes u 10-15 minuti jooksul imenduda, ülejääk ära valada. Paljuneb hästi lehepistikust.

 

Lisaks välja toodud taimedele saab ära märkida ka selle, et näiteks maiale kassile võib alati osta kassimuru. Ilus, aga kasulik ka Sinu lemmikule.

Ootame Sind Gardestisse, sest kõige suurem valik taimi on meil keskuses kohapeal! Lisaks aitame leida sobiva taime ning jagame ka hooldusnippe, et ilu püsiks kauem.

 

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega