Järelmaks

Järelmaksu ja maksa hiljem võimalused:

1. Liisi Liising

Gardest koostöös Holm Bank AS pakub võimalust tasuda ostetavate kaupade ja teenuste eest Liisi järelmaksuga. Järelmaks on tasuline finantsteenus, millega kaasnevad kohustused ja riskid. Seetõttu soovitame enne lepingu sõlmimist tutvuda alloleva teabe ja nõuannetega.

Kaalu järelmaksu võtmist hoolikalt: 

 • hinda, kas vajad ostetavat kaupa või teenust ja selle eest tasumiseks järelmaksu;
 • tee selgeks järelmaksuga kaasnevad kulud ja mõtle, kas eelarve võimaldab maksta järelmaksu ja sellega kaasnevaid kulusid kogu lepinguperioodi vältel;
 • arvesta, et erinevad elumuutused võivad majanduslikku olukorda halvendada ja seejärel ei pruugi järelmaksu tasumine olla enam jõukohane;
 • loe läbi kõik sõlmitava järelmaksulepingu tingimused ja tutvu tingimustes viidatud dokumentidega (eelkõige meie kodulehel asuva hinnakirja, isikuandmete töötlemise korra ja kaebuste lahendamise korraga);
 • esita alati tõene ja piisav teave oma finantsolukorra kohta, et saaksime ka omalt poolt hinnata Sinu võimalusi järelmaksukohustuse täitmisel;
 • küsimuste korral palu selgitusi meilt või meie koostööpartnerist müüjalt ja pea täiendavalt nõu näiteks mõne pereliikme või asjatundjaga.

Kui oled saanud oma küsimustele vastused ja otsustanud pärast põhjalikku kaalumist lepingu sõlmida, pööra kindlasti tähelepanu alljärgnevale:

Teabeleht
Enne järelmaksulepingu sõlmimist tutvu Sulle antava Euroopa tarbijakrediidi standardinfo teabelehega, millel on kokkuvõtlik teave sõlmitava lepingu tingimuste kohta. Teabelehe formaat on krediidiandjatel valdavalt ühesugune ja see hõlbustab erinevate krediidiandjate pakkumiste võrdlemist.

Lepingu sõlmimine ja krediidi väljamaksmine
Meie järelmaksulepingutel ei ole eraldi üldtingimusi – see tähendab, et kõik Sinu lepingu tingimused on esitatud selgelt ja kokkuvõtvalt ühes dokumendis. Lepingu sõlmimise eest tuleb üldjuhul maksta ühekordne lepingutasu, mille suurus on märgitud lepingu esilehel. Kokkuleppel võid lepingutasu ja sissemakse (omafinantseeringu) maksta ka otse kauba või teenuse müüjale. Pärast lepingu allkirjastamist kanname kauba või teenuste eest tasumiseks vajaliku summa otse müüjale ja sellega loeme krediidi väljamakstuks.

Lepingust taganemise õigus
Pärast järelmaksulepingu allkirjastamist saad sellest veel 14 päeva jooksul taganeda, selleks juhindu lepingus sisalduvatest taganemise tingimustest.

Intress
Krediidi kasutamise eest tuleb tasuda igakuiselt intressi, mida arvestame krediidisummalt alates lepingu sõlmimisest kuni krediidi tagastamiseni. Intressi fikseeritud määr on kirjas lepingu esilehel ja ilma meie eraldi kokkuleppeta see lepinguperioodil ei muutu.

Tagasimaksed
Igakuised järelmaksu tagasimaksed koosnevad krediidi põhiosa tagasimaksest ja intressist. Haldustasu või muid igakuiseid tasusid meie lepinguga ei kaasne. Tagasimaksed toimuvad vastavalt lepingu lisaks olevale maksegraafikule, kus on kirjas tagasimaksete arv, tähtajad ja tasumiseks vajalikud rekvisiidid. Maksegraafik on koostatud annuiteetgraafiku põhimõttel, mis tähendab, et igakuised tagasimaksed on reeglina ühesuurused. Jälgi, et makse jõuaks meie kontole hiljemalt maksetähtajal, nt puhkepäevadel ja pühade ajal võib pankadevaheliste maksete liikumine viibida. Maksete mugavamaks tasumiseks võid oma pangas sõlmida e-arve püsimakse lepingu – sel juhul jälgi, et makse teostamise päeval on Sinu kontol piisavalt raha ja et lepingu lõppemisel lõpetad ka pangaga sõlmitud püsimakse lepingu. Krediiti on võimalik ka suuremates summades ennetähtaegselt tagasi maksta (või krediit täielikult tagastada). Anna sellest soovist meile aegsasti teada ja pööra tähelepanu ennetähtaegse tagastamise tingimustele lepingus. Arvesta, et sellisel juhul võime nõuda hüvitist 0,5-1% ennetähtaegselt tagastatavast summast. Kui krediidi ennetähtaegsest tasumisest ei ole meid eraldi teavitatud, võime ennetähtaegselt tasutud summad lugeda ettemaksuks või tasuda nende arvelt muid rahalisi kohustusi, mille tasumise tähtpäev on saabunud.

Võimalikud ebamugavused lepingu rikkumisel

Sinu peamine kohustus on maksta õigel ajal järelmaksu tagasimakseid vastavalt maksegraafikule. Makseraskuste tekkimisel võta meiega kohe ühendust – püüame koos probleeme ennetada ja olukorrale lahenduse leida.

Lepingu rikkumise korral peaksid arvestama täiendavate kulude ja ebamugavustega:

 • lepinguga ettenähtud maksete tasumata jätmisel võime nõuda viivist lepingus toodud määras;
 • mitterahalise kohustuse rikkumisel või valeandmete esitamisel võime määrata lepingus toodud suuruses leppetrahvi;
 • võla tekkimisel saadame esmalt meeldetuletuse aga kui võlg jääb jätkuvalt tasumata, edastame ka tasulisi võlateatisi;
 • käendusega tagatud lepingu korral saab võlgnevuse tekkimisest teada ka käendaja;
 • pikemaajalisest võlgnevusest informeerime maksehäireregistri pidajat;
 • lepingu rikkumine võib tulevikus laenude või järelmaksude saamist tunduvalt raskendada;
 • kui oled osaliselt või täielikult viivitanud kolme järjestikuse makse tasumisega või esitanud meile valeandmeid, võime lepingu erakorraliselt üles öelda ja nõuda kõikide lepingust tulenevate kohustuste kohest täitmist;
 • kõik võla sissenõudmisega seotud kulud jäävad Sinu kanda (nt kulud seoses inkasso-, kohtu-, täite- või pankrotimenetlusega).

 

2. Modena “MAKSA KUNI 3 OSAS” lahendus

Modena on Sinu igapäevasteks ostudeks loodud kaasaegne makseviis, mis võimaldab ostude eest tasuda kuni 3 osas ning annab lubaduse, et teenus on Sinu jaoks tasuta – 0% intress, 0€ lisatasu.

Kuidas MODENAt kasutada?

 1. Lisa ostukorvi meelepärased tooted
 2. Vali makseviisiks Modena
 3. Tuvasta ennast Smart-ID või Mobiil-ID-ga
 4. Vali mitme osamaksega soovid tasuda (võimalik kuni 3 osamakset 3 kuu jooksul)
 5. Kinnita ja Sinu ost on sooritatud vähem kui minutiga

Ostudokumendid ja muu vajalik info saadetakse Sulle e-mailile ja SMS-iga mobiilile ning on ka kättesaadavad Modena iseteeninduses https://portal.modena.ee

Korduma kippuvad küsimused:

KUI KAUA VÕTAB AEGA MODENAGA MAKSMINE? Tuvastamisest kuni ostu sooritamiseni võtab keskmiselt 50 sekundit aega.

MILLISEID ANDMEID ON VAJA MODENA MAKSELAHENDUSES SISESTADA? Tuleb sisestada isikukood ja telefoninumber, tuvastada end Mobiil ID või Smart-ID PIN1 abil ning lõpetuseks kinnitada ost PIN2 parooliga.

KAS VÕIN MAKSTA KA KOHE SUMMA ÄRA? KUIDAS JAOTADA SUMMAT MITMEKS OSAKS? Selle saad ise ostu sooritades määrata, mitmes osas ja kui pika aja peale soovid enda makset ajatada. Maksimum arv osamakseid on 3 ning kuni maksimum aeg 90 päeva.

KAS ON VÕIMALIK KA VAREM ETTE ÄRA MAKSTA, KUI TEKIB SELLEKS SOOV? Jah, maksed saad teha vastavalt enda soovile.

 KUST MA TEAN MILLAL JA KUHU MAKSTA? Maksed tuleb teha Modena Estonia OÜ pangakontole. Kõik dokumendid ostu ning maksmise kohta saadetakse sulle emailile ning SMS-iga mobiilile. Lisaks on võimalus näha enda arvete ning ostude detailset ülevaadet Modena iseteeninduses https://portal.modena.ee

MIS VAHE ON JÄRELMAKSUL JA MODENA “MAKSA KUNI 3 OSAS”? Modena võimaldab maksta kuni kolmes osas toodete eest ilma järelmaksulepingut tegemata ning seda kõike intressi ja teenustasudeta. Samuti ei pea klient täitma pikki andmevälju ning avaldama oma isiklikke finantsandmeid. Järelmaksu puhul on vaja üldiselt täita üle kümne rea andmevälju (sissetulekud, olemasolevad laenukohustused, elukohad jne) ning loomulikult lisandub ka intress ning muud teenustasud.

 

Vaidluste lahendamise võimalused

Kui meil tekivad erimeelsused, siis proovime need esmalt lahendada läbirääkimiste teel, juhindudes meie kodulehel asuvas kaebuste lahendamise korras toodud põhimõtetest. Sul on võimalik küsida nõu ka Tarbijakaitseametilt (Pronksi 12, 10117 Tallinn; www.tarbijakaitseamet.ee) või pöörduda lahenduse saamiseks Tarbijakaitseameti juures tegutsevasse tarbijakaebuste komisjoni või kohtusse. Lisaks Tarbijakaitseametile teostab meie tegevuse üle järelevalvet Finantsinspektsioon (Sakala 4, 15030 Tallinn; www.fi.ee).