Tagastamine

Kliendil on õigus kaup tagastada 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest (välja arvatud eritellimuskaubad).

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

Võlaõigusseaduse § 53 lg 4 punkt 4 sätestab, et 14 päevast taganemisõigust ei kohaldata sellise asja üleandmisel, mis rikneb või vananeb kiiresti. Seetõttu tagastusõigus ei laiene Gardesti e-poest ostetud lõikelilledele ja taimedele, sh ka jõulupuudele.

Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja originaalpakendis, kauba väärtus ei tohi olla vähenenud ning tagastamisavaldus peab olema saadetud OÜ Gardestile kirjalikult aadressil

e-pood@gardest.ee või aadressil Roheline 14, 61410 Tartu, 14 päeva jooksul.

 

OÜ Gardestil on õigus esitada kliendile kahjunõue, kui toode on tagastamisel saanud kahjustusi. Ettemaks tühistatud tellimuse (va tagastamise transpordikulu) eest tagastatakse kliendi pangakontole 14 päeva jooksul peale avalduse esitamist aadressile e-pood@gardest.ee eeldusel, et kaup tagastatakse selle aja piires OÜ Gardest lattu. Kui kaup jõuab hiljem kui 14 päeva avalduse esitamisest, siis viibib ka tühistatud tellimuse tagasimakase, välja arvatud juhul kui viivituse on põhjustanud transpordi teenusepakkuja.

 

Kogu kauba tagastamise kulu kannab klient, v.a. järgmistel juhtudel:

  • Kui kaup on kahjustusega, mida polnud välisel vaatusel võimalik tuvastada ning mis pole tekkinud pakendi avamisel;
  • Kui kaup ei vasta kliendi tellimuses olevale tootele (st saadeti vale toode).

Taganemisavalduse võib saata vabas vormis e-kirja teel või kasutades allolevat taganemisvormi.

Avaldusse tuleb märkida:

  • Tellimuse number;
  • Kauba kättesaamise kuupäev;
  • Kauba nimetus(ed);
  • Arvelduskonto number ja konto omaniku ees-ja perekonnanimi,  kuhu ja kellele raha tagastame;
  • Põhjus, miks klient kaubast loobuda soovib (täitmine on vabatahtlik).

TAGANEMISVORM

Juhul, kui klient kaotab toote kohaletoimetamise pikema tähtaja tõttu huvi toote ostmise vastu, on Kliendil õigus oma tellimus tühistada esitades aadressile e-pood@gardest.ee vastavasisulise avalduse.

Kliendil ei ole õigus taganeda eritellimusest*. Kliendi poolt tasutud ettemaks tagastatakse 14 päeva jooksul peale vastava avalduse esitamist.

*eritellimuseks loetakse tootjalt spetsiaalselt kliendi jaoks tellitud eritooteid, mis on tellitud lähtuvalt kliendi erisoovist ning mis ei esine OÜ Gardest tavasortimendis; spetsiaalselt kliendile valmistatud hulgitellimusi, mis on valmistatud/ toodetud  pärast näidise saatmist ning heakskiitu kliendi poolt.

Kulleri kaudu kauba tagastamine toimub kliendi kulul.