Blogi info

Blogi peamine osa

Kevadine lillesibulateaed on saabumas!

Vaikselt-vaikselt koputab kevad uksele ja on aeg hakata mõtlema lillesibulate istutamisele. Teatame põnevusega, et peatselt saabub Gardesti lilleaeda müüki lai valik daalia, gladiooli, liilia, pojengi ja paljude teiste lillede sibulaid. Taimede kasvatamine mugulast või sibulast on põnev protsess ning tihti ka soodsam, kui suure taime ostmine. Juba praegu saad neid kõiki lillesibulaid ette tellida meie e-poest!

Külmaõrnad sibullilled

Sibullille sorti valides tasub uurida taime hingeelu kohta, et teda õieti kasvatada. Seda seetõttu, et osad sibullilled on külma suhtes äärmiselt tundlikud ja ei pea igas keskkonnas vastu.

Populaarseimad ja tuntumad kevadel müüdavatest sibullilledest, mida peenras kasvatatakse, on daalia juuremugulad ja gladiooli mugulsibulad. Neid kasvatatakse enamasti mitmeaastasena: kaevatakse enne suuremaid öökülmasid välja, puhastatakse, kuivatatakse ning talvitatakse jahedas ja kuivas. Sarnaselt gladioolile kasvatatakse ka lõikelillena hinnatud hiid-linnupiima.

Suvistest konteinertaimedest on populaarsed kanna ja begoonia. Toataimedest, mida suvel konteinertaimena või peenras saab kasvatada on saadaval ratsuritäht, kalla, verilill, säraõis, tuttliilia. Lilledest, mida saab suvel aias või rõdul kasvatada ja kuivas ning jahedas talvitada, on enamtuntud veel kanna, aasia tulikas, freesia, kaeralill, lembeliilia. Vähemtuntud on vikerõis, tiigerlill, näkilill, narriõis,

Uutest ja põnevatest taimedest on meie selle aasta valikus nt kaldataimena kasvatatav sammasülane, mis on Põhja- ja Kesk-Ameerikas tuntud ravimtaimena. Püsikutest kaldataimedest on valikus hundinui ja kalmus.

Külmakindlad püsikud

Õnneks on meie sibullillede valikus ka külmakindlaid püsikuid nendele aiandus- ja lillehuvilistele, kes soovivad oma peenra lihtsa vaevaga lillemerega katta.

Eestis talvekindlad on erinevad liiliad, iirised ehk võhumõõgad, aed-leeklill ehk floks, pojengid, murtudsüda, maikelluke, päevakübar, ogaputk, liatris, siilkübar, pööris-kipslill, tokkroos, habejumikas, laugud, päevaliilia, inkarvillea. Viimane on eriti lumevaesel talvel soovitav kergelt katta. Kõrrelistest on saadaval erinevad austraalia hiidhirsi ja hiina siidpöörise sordid.

Uudistooteks on sel aastal eksootilise õiega varjuaiataim kõreliilia ‘Blue Wonder’.

Tarbeaed

Plaanid lillede asemel endale ise köögivilju kasvatada? Ka selleks leiad Gardest keskusest kõik vajaliku. Näiteks on meil valikus harilik aspar, küüslauk, šalottsibul e pesasibul, tippsibul, maasikas ja rabarber.

Põnev uudistoode: salatisegudega idandamispurgid. Koos Gardestiga saad oma peenrad kauniks muuta ja oma söögilauda rikastada tervislike köögiviljadega.

Mida külvad, seda lõikad! Kohtumiseni Gardest keskuses!

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega