Blogi info

Blogi peamine osa

Uued ja põnevad lillesibulasordid

Baltimaade pikima lillesibulatee leiab ikka Gardest keskusest!

Sellel aastal leiab palju põnevaid uusi ja põnevaid sorte lillades, sinistes, punastes, valgetes ja kollastes toonides. Näiteks täidisõielised miniatuursed nartsissid ‘Tete Boucle’ ja ‘Double Campernelle’, mis on hästi kompaktse kasvuga ja sobivad ideaalselt kevadeks potis ajatamiseks või hoopiski erinevate varjunditega sügavpunased tulbid.

Lisaks leiab põnevaid segupakke, näiteks Dutch Vintage seeria komplektid on meeleolulikad komplektid ühest nartsissisordist ja ühest tulbi- või hüatsindisordist. Sordid täiendavad teineteist ideaalselt ning on olnud populaarsed klassikud juba aastakümneid.

Palju rõhku on pandud ka sortide valikule, mis sobivad kodus vaasi panna.

Looduslähedane aed

Erinevad taimed, sealhulgas sibullilled parandavad aia bioloogilist mitmekesisust. ‘Climate Garden’ komplektidesse on spetsiaalselt valitud erinevad botaanilised sordid, mis üksteist ideaalselt täiendavad. Need lillesibulad on valmis istutamiseks, leia neile sobiv koht aias, kaeva auk, aseta alus mulda ning kata kinni. Seejärel oota kevadet ja suve, et õiteilu nautida! Need lilled sobivad lisaks peenras kasvatamiseks ka konteinerisse.

Botaanilistest sortidest on uued ja põnevad hilistulbid ‘Interaction’ ja Kaufmanni tulp ‘Serano’.

Klassikaline punased ja särtsakad kollased toonid

Eriliselt efektsed on kollase-punase kirjud tulbid, näiteks  ‘Wonder Club’. Mitmed uutest tulbisortidest on täidisõielised, pojengi meenutava õiega, näiteks kollane ‘Golden Dancline’, valge ‘Danceline’, pastelne kollase-punase kirju ‘Créme Upstar’, punane ‘Red Foxtrot’ ja lillakaspunane ‘Dream Touch’.

Õitsemisperioodi jooksul värvimuutvatele sortidele lisandus roosa-valgekirju narmasõieline tulp ‘Purple Circus’.

Sinised ja valged toonid

Sinisetes ja lillades toonides on eelkõige laugud, krookused ja võrkiirised. Peaaegu puhas valge on omapärase õiekujuga nartsiss ‘White Petticoat’ ning täidisõieline kobarhüatsint ‘Nature’s Beauty’.

Kas Sina oled näinud musta värvi õiega tulpi?

Looduses päris musta värvi õisi pole, aga mõned tumepunased, -lillad või -sinised sordid on peaaegu musta värvi. Näiteks narmasõieline tulp ‘Purple Crystal’ ja triumftulp ‘Paul Scherer’ ning ülane ‘Bordeaux’.

Lillesibulate aed on käes ehk tule meile aeda!

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega