Blogi info

Blogi peamine osa

Mis sobib roosipeenrasse lisaks roosidele?

Lihtsaim võimalus rosaariumi rajamiseks on istutada kõrvuti erinevaid roosisorte. Valida on paljude erinevate värvitoonide ja suuruste vahel – madalatest pinnakatteroosidest kõrgete roniroosideni. Lisaks on nii mitmedki roosid tugevamalt või õrnemalt aromaatsed.

Mis sobib roosipeenrasse lisaks roosidele?

Roosipeenra rajamisel on peamine eesmärk roosiõite ilu esiletõstmine. Seega valitakse tihti kaaslasliike, mis ei konkureeriks tähelepanu osas roosidega vaid oleks kompositsiooni taustaks. Hoiduda tasub silmatorkavatest ja erksavärvilistest naabritest. Sama lai nagu on roosisortide valik on tihti ka kaaslastaimede valik. Lisaks püsikutele ja suvelilledele sobivad roosidega kokku ka köögiviljad ja maitsetaimed, okaspuud ja ilupõõsad.

Lehtdekoratiivsetest on ideaalsed kaaslased helmikpöörised, hostad, Schmidti puju, hall aruhein ja teised üheaastased ja mitmeaastased kõrrelised.

Roosade ja valgete õitega püsikud

Õhuline kipslill sobib lisaks lõikeroosidele ka roosipeenrasse. Eriti armas ja kompaktne on roosaõieline sort ‘Rosenschleier‘. Uus raudürdi sort ‘Bampton‘ on hästi atraktiivse õhulise kasvu ja väikeste lillakasroosade õitega.

Heleroosade õitega on näiteks kukekannus, leeklill, tähtputk, astilbe.

Valgete õitega püsikud nagu leeklill, kukekannus, siilkübar, härjasilm ja teised sobivad ideaalselt kokku nii valgete kui värviliste õitega roosidega.

Siniste ja lillade õitega püsikud

Naistenõgesed ja tähklavendlid näevad eemalt väga sarnased välja. Neid saab istutada nii roositaimede vahele kui roosipeenra serva madala hekina. Lisaks on lillakad või sinised õied veel metssalveil, hiidiisopil, liatrisel, monardal, kukesabal ja teistel.

Ostes 3 või enam roosiistikut, saab ostuga kaasa TASUTA Kekkilä püsiku- ja roosimulla! Aed on käes ehk peatse kohtumiseni Gardest keskuses!

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega