fbpx

Kallis püsiklient! Astu meie e-aeda!

Meie aias uudistades saad nautida personaalset ja mugavat ostukogemust ning juurdepääsu eripakkumistele ja -soodustustele. Sisselogimisel avaneb värav meie mitmekülgsesse aeda, kus kõik tavahinnaga tooted on püsiklientidele 5% soodsamad.

E-aias hoolitseme selle eest, et siin end alati koduselt tunneksid. Püsikliendiks registreerudes saad lisaks igakuistele personaalsetele pakkumistele vormistada oste kiiremini, jälgida oma tehtud tellimusi ning muuta mugavalt enda andmeid.

Liitu meiega ning saa osa Gardest keskuse e-aia parimatest pakkumistest!

Logi sisse

Logi sisse

Logi sisse

Pole kontot? Loo siit

Kallis püsiklient! Astu meie e-aeda!

Meie aias uudistades saad nautida personaalset ja mugavat ostukogemust ning juurdepääsu eripakkumistele ja -soodustustele. Sisselogimisel avaneb värav meie mitmekülgsesse aeda, kus kõik tavahinnaga tooted on püsiklientidele 5% soodsamad.

E-aias hoolitseme selle eest, et siin end alati koduselt tunneksid. Püsikliendiks registreerudes saad lisaks igakuistele personaalsetele pakkumistele vormistada oste kiiremini, jälgida oma tehtud tellimusi ning muuta mugavalt enda andmeid.

Liitu meiega ning saa osa Gardest keskuse e-aia parimatest pakkumistest!

Loo konto

Loo konto

Loo konto

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Rohkem infot sinu kohta

Blogi info

Blogi peamine osa

Põnevad ja trendikad toataimed

Kui tahaks koju midagi uut, aga mitte midagi väga suurt, siis toataim on ideaalne viis, kuidas värskendada kodu! Vali suveks endale koju midagi põnevat, näiteks dekoratiivne ananass, mis püüab pilke või hoopiski kirjude lehtedega nöelkõis.

Dekoratiivne ananass

Söödava ananassi kõrval on aretatud mitmed erinäolised dekoratiivse ananassi sordid. Neid kasvatatakse peamiselt ilu-eesmärgil. Viljad on väikesed ja viljaliha vähe ning see on enamasti ebameeldiva maitsega. Dekoratiivne ananass on ülimalt dekoratiivne. Sordil ‘Rosita’ kasvab lehekodarikust välja väike roosakat tooni koguvili.

Sobib suvel lisaks aknalauale kasvuhoonesse või rõdule-terrassile. Eelistab kasvada võimalikult valgusküllases paigas, pärastlõunane kõrvetav otsepäike võib siiski liiga teha. Ideaalselt sobib hommikuvalgus. Kastmiskordade vahel lase mullal kuivada. Kevad-suvisel kasvuperioodil kasta kui substraadi pind on kuiv ja põhjast veel kergelt niiske. Sarnaselt teistele bromeelialistele sobib kasta lehekodariku sisse. Sügis-talvisel hämaramal ajal jäta kastmiskoradele pikemad vahed, sest mida vähem on valgust, seda vähem taim vett kasutab.

Sulgvõha erinevad sordid

Laialdaselt tuntud sulgvõha kääbusvorm ‘Zenzi’ lehevahed on väikesed ning taim kasvab umbes 40-50cm kõrguseks. Võrdluseks, tavaline sulgvõhk võib kasvada isegi 1-1,5m. ‘Raven’/’Dowon’ on hästi tumeda, peaaegu musta lehetooniga sort, mille kasv on muidu sarnane tavalisele sulgvõhale. Võrreldes tavalise rohelise sulgvõhaga eelistab tumedaleheline veidi valgemat kasvukohta. Liiga pimedas muutub leht rohelisemaks. Samuti on värsked kasvud alguses rohelised.

Sulgvõhk sobib ideaalselt kontorisse kui algaja lillepidaja koju. Ta on võrdlemisi hooldusvaba ja vastupidav taim. Oluline on vältida ülekastmisest. Kahe kastmiskorra vahel lase substraadil täielikult kuivada. Talub hästi pikemat kuivaperioodi. Kahtluse korral jäta pigem kastmiskord vahele ja kasta hiljem.

Kasvukohaks sobib varjuline kuni valge. Otsene täispäike võib lehti kõrvetada. Saab lühiajaliselt hakkama ka täiesti pimedas kasvukohas, sellisel juhul tuleb kastmisega väga ettevaatlik olla.

Kasvuperioodil (maist-septembrini) väetada kord kuus kaktuste või lehtdekoratiivsete toataimede väetisega. Sügisest kevadeni soovituslik mitte väetada.

Karvane vahalill

Selle vahalille lehed on peenikesed, piklikud ja pisikeste karvakestega kaetud. Sarnaselt teistele vahalille liikidele kasvab rippuva või roniva toataimena. Õisikud on ilusad valged, kerge tsitruse lõhnaga.

Karvane vahalill kasvab loodusliku epifüüdina Himaalaja mägedes puude otsas. Kasvustiililt sarnaneb natuke habe-tillandsiale. Toataimena kasvatatakse teda siiski potis ja substraadi sees.

Kasvukohaks vali võimalusel idapoolne aknalaud, kuhu paistab hommikupäike. Pimedatel talvekuudel võid anda lisavalgust taimelambiga. Suvel võib olla kasulik taim tugeva päikesepaistega aknast veidi eemale liigutada.

Kirjude lehtedega taimed

Nõelköis ‘Variegata’

See valgekirjude lehtedega nõelköis on tugevamalt lõhestunud kui nõelköied tavaliselt. Pisikese taime lehed on enamasti terveservalised, aga kui taim on pandud ronima, siis kasvavad ta lehed suuremaks ja lõhestuvad iseloomulikult. Taime hooldus- ja kasvuvajadused on sarnased teistele nõelköitele: istutamisel kasuta lehtdekoratiivsete taimede substraati, väeta kasvuperioodil (mai-september) roheliste taimede väetisega, kastmiskordade vahel lase substraadi pealmisel pinnal kuivada, kasvupaigaks vali valge hajusvalgusega paik toas.

Kalanhoe ‘Variegata’

Selle dekoratiivse kreemikasvalgete leheservadega Kalanchoe laciniata f. variegata eesti keelne liiginimi hetkel puudub. Oma kasvunõuetelt on ta sarnane mitmetele teistele kalanhoedele. Eelistab valge hajusvalgusega kasvukohta, päris otsene keskpäevane päike võib lehti kõrvetada. Liiga valges värvub taim punakaks, liiga pimedas venib välja ja dekoratiivsed heledad leheservad võivad rohelisemaks värvuda. Kastmiskordade vahel lase substraadil korralikult kuivada, talvisel pimedal kasvuperioodil vajab kastmist väga harva, võimalusel tuleks paar-kolm kuud üldse kastmata hoida. Istutamiseks sobib perliidi- ja liivasegune kaktusesubstraat. Väeta harva, kaktuste vedelväetisega 1-2 korda aastas.

Sõrgköis ‘Tricolor’

Efektse kolmevärvilise sõrgköie lehed on rohelise-heleroosa-kreemikasvalge kirjud. Vaatamata oma erilisele lehestikule on see sõrgköis sarnane teistele sõrgköitele. Ta on roniva või rippuva kasvuga vähenõudlik toataim. Substraadiks sobib tavaline hea drenaažiga toalillede kasvusegu. Kastmiste vahel on hea lasta substraadil umbes sõrmesügavuselt kuivada. Kasvukohana eelistab valget hajusvalgust, kuid saab hakkama ka veidi hämaramas. Väetada on soovitav kasvuperioodil kord kuus lehtdekoratiivsete taimede väetislahusega. Sõrgköied on ideaalsed terraariumitaimed.

Kaktused

Pisi-tähtkaktus

Armas asteldeta väikesekasvuline kaktuseliik. Ta kasvab kuni 10cm kõrguseks. Sobivate kasvutingimuste korral võib ta õitseda juba 2-3 aastaselt. Pisi-tähtkaktust kutsutakse inglise keeles ka merisiilik-kaktuseks (Sea Urchin Cactus).

Nudinupp ‘Variegata’

Kui tavaliselt poogitakse klorofüllivabad värvilised nudinupud metskaktuse või mõne muu teise kaktuse külge, siis osaliselt kirjud osaliselt rohelised nudinupud sisaldavad mõningal määral klorofülli ning on seetõttu võimelised kasvama otse substraadis.

Nende kaktuste hooldus- ja kasvunõuded on sarnased tüüpilistele kaktustele. Vajavad võimalikult valget ja päikeselist kasvukohta. Võimalikult harva kastmist. Väetamist 1-2 korda aastas lahja, kaktustele mõeldud väetislahusega. Ümberistutamiseks kasuta õhulist ja koredat kaktuste ja sukulentide substraadisegu, milles on perliiti, jämedat liiva, pisikesi kivikesi. Talvel kasta harva, võimalusel anna kaktustele jahedat ja kuiva puhkeperioodi.

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega