Blogi info

Blogi peamine osa

Selle suve 5 põnevat aiatrendi

Vertikaalaiandus

Vertikaalse aianduse lahendused sobivad hästi nii väikeste aedade, rõdude/terrasside omanikele kui ka toredaks vahelduseks suurematesse aianurkadesse. See on hea moodus tuua ka kõrgemale sellist rohelust, mida me tavaliselt hoopis peenardes näha võime. Vertikaalaedade loomiseks on palju erinevaid võimalusi: kas siis spetsiaalsete komplektide, riiulite või konteinerite abil. Lase ainult loovusel lennata!

Metsikud aiad

Selleks, et looduslik mitmekesisus säiliks, otsivad aednikudki üha enam võimalusi eluslooduse toetamiseks. Nii istutatakse aedadesse näiteks taimi, mis meelitavad õietolmu ja nektariga ligi nii liblikaid kui ka mesilasi. Lindudele mõeldes pannakse aga mulda taimed, mis kannavad seemneid ja vilju, ning paigutatakse õuele joogianumad. Sellega muutub ka aedade kujundus: vähem on geomeetriat ja rangeid jooni, rohkem aga kõverjoonelist haljastust, mis annab aedadele pehmema ja loomulikuma ilme. Lisaks on taas moodi läinud vanad taluaialilled ning segaistutused (saialill, rukkilill) ehk lillemuru. Gardestist leiad mitmeid lillemuru- või metsiku muru seemneid.

Heledad lilled või tõeline värvide pillerkaar

Heledat värvi taimed on aedades jätkuvalt populaarsed, aga samas on sellel aastal eriti populaarsed väga värvikirevad lilled, näiteks daaliad ja pojengid.

Kompostimine

Ehkki jätkusuutlik aiandus pole enam uus teema, on rõõm näha, et see jätkuvalt hoogustub. Kompostimine on kasulik, sest kompostiga rikastatud muld on viljakas ja sisaldab palju taimedele vajalikke toitaineid.

Toidu kasvatamine

Üha enam pööratakse tähelepanu sellele, kust tulevad meie lauale toiduained ja kui kvaliteetsed need on. Kõige kindlam viis puhta toidu saamiseks on see ise kasvatada. Alati ei olegi vaja suurt aiamaad: taimi saab edukalt kasvatada ka köögiaknal või rõduamplis. Kui aga aiaruum on olemas, tasub sinna kindlasti istutada nii viljapuid, marjapõõsaid, aed- ja köögivilju kui ka maitsetaimi

Muidugi on Gardestisse jätkuvalt oodatud ka kõik sisustusfännid, lemmikloomasõbrad ja grillmeistrid. Suvi tuleb – ja isegi suurim taimeentusiast tahab vahel lihtsalt päikest nautida. Selleks pakub Gardest Sulle suurima valiku õue- ja terrassimööblit, kiikesid, grille ja muud mõnusat.

 

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega

Helista tasuta infoliinile