Blogi info

Blogi peamine osa

5 põnevat toataime Sinu koju!

Lilleaed on käes ehk nüüd on õige aeg hakata tooma tuppa kevadet! Panime kirja omalt poolt kirja viis trendikat ja põnevat toataime, mis on kindlasti huvitavad leiud!

  1. Sulgvõhk – suurepärane toataim, mis sobib ka algajale, kuna on vastupidav taludes ka hämaramat kasvukohta. Taime tuleks kasta 1-2 korda kuus.1. Sulgvõhk
  2. Monstera – trendikas troopiline taim, millega saab eksootikat enda koju tuua. Lopsakad augulised lehed loovad tõeliselt eksootilise meeleolu. Vali monsterale valge kasvukoht, mis oleks eemal lauspäikesest ning pärast premeerib Sind taim lopsaka kasvuga.
  3. Kuldviljakpalm – tegemist on vähe hooldust vajava palmiga. Vali endale sobiv suurus, meie valikust leiad seda taime igas suuruses, olgu tegemist pisema lauapealse taimega või hoopiski lopsaka palmiga. Taime tuleks hoiada otsese päikesevalguse eest ning kasta regulaarselt. Suveks võiks taime viia aeda varjulisemasse kohta.
  4. Lüüra-viigipuu – viimaste aastate sisekujundate lemmiktaim. Lüüra-viigipuu suured lehed on tõelised pilgupüüdjad. Õige hoolduse korral võib taim kasvada väga suureks. Lüüra-viigipuud tuleks hoida ühtlase temperatuuriga ruumis, eemal eredast päikesest ning kasta mõõdukalt.
  5. Paradiisilinnulill – tõusev täht toalille maailmas. Sobib suurepäraselt boheemamlasliku sisekujundusega. Suured ovaalsed lehed on eksootilised ning annavad kodule uue välimuse. Aseta taim valgusküllasesse kohta, ka lauspäike sobib taimele.  Kasta tuleks taime iga 1-2 nädala tagant, valges ja soojas kasvukohas tihedamalt, jahedamas vähem. Kindlasti tuleks vältida liigniiskust ning kui kõik need tingimused on täidetud, premeerib taim Sind lopsaka kasvuga.

Gardestist taimi valides anname nõu, kuidas tuleks taime hooldada ja milline on sobivaim kasvukoht. Kui taim valitud, leiab ka sobiva lillepoti, mis kaunistab taime.

 

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega