Blogi info

Blogi peamine osa

‘Annabelle’ ja teised puishortensiad

Hortensiad on muutunud viimastel aastatel üha populaarsemaks ning võib öelda, et hortensiad on tõelised trenditaimed. Näiteks istutatakse üha enam hortensiaid ka hekina, sest miks mitte nautida lopsakate hortensiate õiteilu hoopiski tavapärase elupuuheki asemel?

Mis vahe on puis- ja aedhortensiatel?

Puishortensia (Hydrangea arborescens) on kiirekasvuline, tavaliselt 1-1,5m kõrgune laiuv põõsas. Selle taime õied on erinevalt aedhortensia püramiidjatest õisikutest koondunud lapikutesse kännasõisikutesse ja põõsas õitseb juuni lõpust septembrini, sama aasta võrsetel. Munajad kuni elliptilised lehed on suured ja rohelised. Sügisel lehtede langemise ajal õisikud kuivavad pruuniks ja on jätkuvalt dekoratiivsed.

Kasvunõuetelt on puishortensia üsna leplik kasvades edukalt päikese käes kuni poolvarjus, viljakas, parasniiskes ja kergelt happelises kuni neutraalses pinnas. Hilissügisel või varakevadel enne pungade puhkemist tuleks põõsas lõigata üsna tugevalt tagasi. Minimaalselt 1-2 pungapaari peale või u 15-20cm kõrguselt maapinnast. Võib ka kõrgemaks jätta, aga tugevama lõikuse puhul püsib põõsas kompaktsem ja õitseb rikkalikumalt. Väetamiseks soovitame meie kasutada lämmastikuvaest üldväetist, augustis-septembris sobib eriti hästi aia sügisväetis või okaspuu sügisväetis.

Hortensiatest hekk

Puishortensia on ideaalne hekitaim sobides ka samas soolotaimena keset muruplatsi. Gardest keskuse peaukse kõrval on juba mitmendat aastat tõeliselt uhke puishortensia ‘Annabelle’i hekk.

’Annabelle’ õied on alguses rohekad ja hiljem valged kuni kriitvalged ning koondunud suurtesse, kuni 25cm läbimõõduga õisikutesse.

’Strong Annabelle’ ehk ‘Incrediball’ on tugevamate vartega ja suuremate õisikutega. Vastupidavam tuultele ja vihmadele ning samuti ei lamandu see sort nii kergesti.

Roosade kuni punaste õitega puishortensia sort on näiteks ’Ruby Annabelle’

Seega on praegu igati õige aeg tulla hortensiaid valima, sest näeb ka taimede õisi.

Peatse kohtumiseni Gardest keskuses!

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega