Hakka Gardesti ärikliendiks!
Liitu meiega ning saa osa Gardest keskuse e-aia parimatest pakkumistest!
Kõik tavahinnaga tooted on püsiklientidele 5% soodsamad.
E-posti aadress *
Parool *
Logi sisse
Unustasid parooli?
Isikukood *
Telefoninumber *
Loo konto
Eesnimi *
Perenimi *
Telefon *
E-mail address *
Parool uuesti *
Registreeri
Punane siilkübar ‘SunSeekers Limoncello’ on säravkollaste õitega vastupidav püsik, mis õitseb suve teisest poolest kuni sügiseni. Sidrunitooni õied tumeda südamikuga tõusevad tugevatele vartele ja püsivad kenasti ka tuulise ilmaga. Sobib hästi istutusaladesse teiste püsikute sekka, väiksematesse gruppidesse looduslähedases aias või ka suuremasse potti. Meelitab aeda hulgaliselt liblikaid ja teisi tolmeldajaid.
Fotod on illustratiivsed, seega piltidel kujutatud taime kuju ja suurus võivad erineda.
Ei vaja katmist
Jah
Keskmine: 50–150 cm
Püstine
Kollane
VII-X
Päikeseline
Parasniiske
60
30
19
Mihkel Saar Puukool
Hooldamine
Punase siilkübara kasvukoht
Punane siilkübar armastab päikest. Parim kasvukoht on päikesepaisteline ja soe ala, kus taim saab vähemalt kuus tundi otsest päikesevalgust päevas. Muld peaks olema hästi vett läbilaskev ja pigem kuivemapoolne, sest siilkübar ei talu liigniiskust. Sobib ka lahjem muld, kui see ei jää vettima. Kasvukoht tasub hoolikalt valida, sest siilkübar ei armasta ümberistutamist. Istutusauk kaeva vähemalt kaks korda suurem kui taime mullapall ja istuta taim samale sügavusele, nagu ta oli potis. Pärast istutamist kasta korralikult. Siilkübar sobib hästi kokku kõrreliste, madalate kukeharjade, päevakübarate ja raudrohuga. Kaunilt mõjuvad ka kontrastse tooniga õitsejad, nagu valged või kollased püsikud, mis toovad esile siilkübara tugeva värvuse.
Punase siilkübara hooldamine
Punane siilkübar on vähenõudlik ja lihtne taim, mis sobib hästi ka algajale aednikule. Taim vajab kastmist vaid kuivadel perioodidel. Kui mullas on loomulik niiskus, siis eraldi kastmine pole vajalik. Väetada pole üldjuhul vaja, eriti kui muld on parasjagu toitev. Kui taimele soovitakse anda lisatuge, võib kevadel lisada natuke komposti või õitsvatele püsikutele mõeldud väetist. Kuivanud õied võib soovi korral ära lõigata, et soodustada uute tekkimist ja hoida taim visuaalselt korras. Samas võib jätta mõned õisikud sügisel alles, sest need kaunistavad peenart ja pakuvad lindudele talvel toitu. Kevadel lõigatakse vanad varred maapinnani tagasi. Jagada pole siilkübaraid vaja igal aastal ja neid võib aastateks paigale jätta, sest nad ei kaota oma vormi ega välimust.