Blogi info

Blogi peamine osa

5 sobivat taime elutuppa

Taimed on tõeliselt kaunid sisustuselemendid, seega ära lase neil nurgas tolmu koguda, vaid too taimed hoopiski esiplaanile. Lisaks vali taimele ümber sobib ümbrispott, mis sobib sisekujundusega ja kodul ongi uus ilme!

Toome välja omalt poolt viis taim, mis suurepäraselt sobivad elutuba kaunistama:

  • Fosteri kentiapalm – taim, millega saad endale koju tõelise rohelise oaasi luua! Hõlpsasti kasvatatav, hea valguse käes (mitte liigse päiksevalguse käes) kasvab taim lopsakaks ja roheliseks! Aeg-ajalt tuleks taime lehti veega piserdada. See taim on väga pikka aega olnud klientide lemmik, kuna on väga ilus, aga samas palju hoolitsust ei nõua. Kasvukohana eelistab see taim pigem hajusat valgust, otsese päiksepaiste eest tuleks taime kaitsta. Vahel tuleks palmi piserdada sooja veega või kasta korra duši alla, et hoida niiskust.

  • Kolmevöödiline havisaba – tugevad lehed, mis on väga vastupidavad. Ainus, mida ka see väga vastupidav taim siiski üle ei elaks, on ülekastmine või külm. Kasvukohana eelistab hajusa valgusega kohta. Taimele on sobilik raskem pott, et taim ümber ei kukuks. Kindlasti tuleks selle taime puhul jälgida seda, et lehtede otsi ei kahjustataks, sest siis taim ei kasva enam.

  • Lüüria-viigipuu – efektne taim, mis taaskord paneb ruumi elama. Kasvukohana eelistab pigem valgusküllast kohta, aga mitte otsest päiksevalgust. Talvel tuleks taime kasta tagasihoidlikult, aga kevadel ja suvel tuleks igakuiselt taime väetada.

  • Sulgvõhk – väga vastupidav taim, mis ei vaja üleliia hoolitsust. Vahel on hea taime lehti puhastada niiske lapiga, et hoida neid säravana, ühtlasi aitab see paremini valguses lehtedeni pääseda. Otsest päiksevalgust ei soovi, aga talub ka hämaramat kasvukohta.

  • Meeldiv monstera – taim, mis on taas moodi tulnud. Tõeliselt lopsakas taim, mis loob koju džungliõhustiku oma eriliste lehtedega. Kasvamiseks vajab pigem poolvarjulist kohta ja piisavalt ruumi, sest taim võib kasvada päris suureks.

Toataimede aed on käes, enne kui saab asuda aias toimetama!

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega

Helista tasuta infoliinile