Blogi info

Blogi peamine osa

Kõik, mida kunstkuuskedest vaja teada

Kunstjõulupuu leiutati Saksamaal juba 18. sajandil. See originaal koosnes kahekümne viiest oksast ning oli kaunistatud värvitud udusulgede ja punaste marjadega. Sellest ajast alates muutusid kunstjõulupuud üha tavalisemaks nähtuseks. Hilisemates versioonides kasutati mitmesuguseid harjaseid, mille tulemusel sündis lõpuks täielikult alumiiniumist valmistatud kunstjõulupuu.

Üha enam inimesi valib tänapäeval kunstjõulupuu. Seda suuresti seetõttu, et puud on lihtne üles seada ja see ei langeta okkaid, nagu seda teeks ehtne jõulupuu. Lisaks on kunstpuu kergem, kui samades mõõtmetes eluspuu.

Kuidas endale sobivat kunstkuuske valida?

Kõige olulisem on jälgida puu mõõtmeid, et see planeeritud asukohta ära mahuks. Puu värvi ja stiili osas reegleid pole ehk see tuleb valida oma silma ja soovi järgi, mis endale kõige rohkem meeldib. Olulisem on aga materjal, millest puu valmistatud on. Valida tasub puu, mis on tugevast materjalist, et saaksid puud mitu püha järjest nautida ja ei peaks igaaastaselt uusi kulutusi puule tegema.

Millisest materjalist puu olema peaks?

Enamik kunstjõulupuusid on valmistatud pressitud polüvinüülkloriidist (PVC), vormitud polüetüleenist (PE) või nende kahe materjali kombinatsioonist. PE materjalist tehtud puu pakub realistlikumat välimust, kuid on tavaliselt palju kallim, sest materjali kulub rohkem kui PVC puu puhul. Seega võimaluse korral tasub soetada endale kummastki eelmainitud materjalist tehtud puu, sest nii tagad parima puu kestvuse ja realistlikkuse.

Kuidas kujuneb kunstpuude hind?

Hind kujuneb nii materjalist kui ka kuuse mõõtmetest lähtuvalt. Mida reaalsemast materjalist on puu tehtud ja mida kõrgem ning laiem see on, seda kallim puu on. Sealhulgas  on PVC ja PE materjalist kuused kallimad. Hinnakujundaja on muuhulgas ka see, kas puu küljes on tuled või mitte. Loogika on lihtne – mida rohkem tulesid, seda kallim on puu.

Kas valida tuledega või ilma tuledeta puu?

See oleneb inimese enda eelistusest ja interjöörist, kuhu puu paigutub. Siin ettekirjutatud reegleid ei ole. Kindlasti on lihtsam osta puu, millel on tuled juba okste sisse põimitud, sest selle arvelt säästad tulede ümber puu kerimise aja. Kui soovid tuled enda nägemise järgi üles seada, siis on parem osta ilma tuledeta puu ja eraldi valguskett. Nii saab kombineerida eri valguskette ühe puuga.

Milline on kunstpuu eluiga?

Kunstpuu säilitab oma kuju lausa aastakümneteks. Seega on kunstkuuse eluiga väga pikk. See võib aga varieeruda, olenevalt sellest, kuidas puu eest hoolitsetakse ja kui tihti seda kasutatakse.

Tule Gardest keskusesse ja vali endale realistlik ning kaunis kunstpuu!

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega