Blogi info

Blogi peamine osa

Õitsev aed rõdule või terrassile

Praegu on õige aeg alustada rõdul kasvatamise planeerimisest: mõtle läbi, kui suure osa rõdu või terrassipinnast oled valmis andma taimedele ja kui palju ruumi vajad lõõgastumiseks.

Näiteks põrandapinnale saab ruumi lisada vertikaalselt kasutades selleks kõrgeid taimi ja riiuleid või hoopiski rippuvaid ampleid. Erinevaid kõrgusi tasub luua ka selleks, et ruum muutuks võimalikult loomulikuks

Teine nipp rõdul ja terrassil on kasutada erinevaid taimi – segusid söödavatest ja õitsvatest taimedest, mille tulemusena muutub aed nii kasulikuks kui ka pilkupüüdvaks. Paljud söödavad ja õitsvad taimed õitsevad samas kasvupinnases ja seetõttu saab neid hoolikalt kombineerida.

Näiteks  sobivad omavahel hästi kokku erinevad ürdid, tomatid, maasikad, kurgid ja varajased kartulid. Mitmeaastased taimed, nagu püsikud ja viinamarjad, põõsad ja puud, toovad värviliste suvelillede vahele palju küllust. Need on kaunid ka pärast kasvuperioodi, sügisvärvides.

Mitmeaastaste taimede eeliseks on ka nende lihtne hooldamine: taimed vajavad kevadel ainult kerget väetamist, mulla lisamist ja väikeseid lõikeid. Suvel piisab hoolduseks kastmisest ja väetamisest. Püsikud, hästi juurdunud taimed, võrreldes üheaastaste suvelilledega peavad paremini vastu ka kõikidele ilmaoludele ning võimaldavad oma hooldajatele rohkem puhkust.

Tule uudistama Baltimaade suurimasse kodu- ja aianduskeskusesse Gardest, kust leiav kõige parem valiku lilli!

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega

Helista tasuta infoliinile