Blogi info

Blogi peamine osa

Loo taimedega meeleolu

Toataimede abil saab luua tõeliselt mõnusa õhkkonna, mis annab uut energiat ja hingamist praegusel pimedal ajal. Kõige kiirem ja lihtsam viis on tavalistele toataimedele valguskettide asetamine, tavaliste ümbrispottide asendamine temaatiliste ümbrispottidega või hoopiski valmis lauaseade kasutamine. Kauni seade saab kerge vaevaga ka ise teha, kombineerides selleks ümbrispotis või korvis õitsevaid lillesibulad, pisikesed okaspuud (nt küpressid ja ebaküpressid), luuderohu, sambla ja sambliku, käbid, jõulukuulid. Talviste toataimede hooldusest saad lugeda lähemalt varasemast blogiartiklist.

Väga kaunis ja pühadehõnguline on kindlasti rohelise ja punase värvi kombinatsioon. Taimede abil saab seda kombinatsiooni lihtsasti luua, sest punaste õite või marjadega taimedel on lehed enamasti rohelised. Alati on variant valida näiteks punased ümbrispotid. Punaste kõrglehtede või õitega on jõulutähed, jõulukaktused, flamingolilled, bromeeliad, blossfeldi kalanhoed, ratsuritähed ja alpikannid ning punaste marjadega ardiisiad. Jahedamas ruumis või õues (terrassil, rõdul) on sobilikud ka punaste marjadega talihaljad, iileksid ja skimmiad. Tõeliselt imelised rohelised taimed, mida koos eelmainitutega kombineerida, on näiteks araukaaria ja selaginell.

Teine silmapaistev ja efektne värvikombinatsioon on valge ja punane. Selle saavutamiseks on hea kõrvuti paigutada punaste ja valgete õitega jõulutähed, flamingolilled, ratsuritähed, alpikannid ja asalead. Lisaks ühevärvilistele õitele on palju ka punase-valge kirjude õitega sorte, eriti ratsuritähtede ja jõulutähtede hulgas. Valgete õitega taimed on näiteks kuukingad ja orhideed. Jahedamas ruumis saab kasvatada ka lumeroose, näiteks  ‘Christmas Carol’ on tõeliselt kauniste valgete õitega.

 

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega

Helista tasuta infoliinile