Blogi info

Blogi peamine osa

Kingiidee: toataim on alati väärt kingitus

Otsid sõbrale või lähedasele sõbrapäevaks kingitust? Toataimed on selleks puhuks suurepäraseks kingituseks, mis jääb Sind kingisaajale meenutama veel pikaks ajaks. On hästi teada, et taimed muudavad toa hubasemaks, tõstavad tuju, vähendavad stressi, aitavad keskendumisvõimele kaasa ning mõjuvad üldiselt elukvaliteedile positiivselt – seega ideaalne kingiidee sõbrapäevaks!

Millele mõelda enne taime kinkimist?

  • Kui palju on kingisaajal aega ja tahtmist elus taime eest hoolitseda? Alternatiiv potitaimedele on kunstlilled või lõikelilled.
  • Kas kingisaajal on väikesed lapsed või lemmikloomad, kellele taim võiks ohtu kujutada? Varasemalt oleme välja toonud 7 taime, mis on lemmikloomale ohutud, millest teha parim valik sellisel juhul.
  • Kas kingisaajal on allergiaid? Sellisel juhul on turvaline vältida tugevalt lõhnavaid ja rikkaliku õietolmuga taimi nagu jasmiin, liilia, gardeenia, pärgväändik, vahalill, säntpoolia, rooshibisk. Samuti võivad sõnajalgade eosed allergiaid tekitada. Allergeen võib olla ka taimemahl, kuid sellisel juhul on lahendus lihtsam: hooldustöid tehes tuleb kindad kätte panna.
  • Milliseid kasvutingimusi on tal võimalik taimele pakkuda? Näiteks on erinevatel taimedel erinev valgusvajadus. Sellisel juhul tuleks valida välja selliseid taimed, kes ei ole nii muutlikud erinevate keskkonnamuutuste osas.
  • Kui palju ruumi taim tulevikus võib vajada? Mõned taimed jäävadki väikeseks, teistel on võime kasvada väga suureks. Näiteks väikeses potis lüüra-viigipuust võib paari aasta pärast kasvada mitme meetri kõrgune puu.

Kindla peale minek: vähest hooldust vajavad toataimed

Kui sõber on kiire eluviisiga ja tal veel pole toataimi, kingi talle mõni vähest hooldust vajav toataim nagu näiteks kuuking või aaloe.

Kuukingad on kõige lihtsamini hooldatavad orhideed. Nad sobivad ideaalselt aknalauale, kuhu paistab hommiku- või õhtupäike. Suvel võiks kõrvetava lõunapoolse päikese eest aknast veidi kaugemale tõsta, näiteks laua peale või kapi otsa. Kuukingasid kastetakse tavaliselt 1x 7-10 päeva jooksul uputades poti 15-20min leigesse pehmesse vette. Lehed ja varred oleks hea jätta kuivaks. Uuesti kastetakse kui taime lihakad juured on uuesti kuivad, mida näitab nende hallikas värvus. Selliselt toimides võib kuuking rikkalike õitega tänada kasvatajat vähemalt paar korda aastas.

Aaloed eelistavad peesitada päikese käes, kuid saavad hakkama ka kerges varjus. Suvel tugeva pärastlõunase otsepäikese käes värvuvad aaloelehed punakaks. Kevadel oleks hea lõunaakna lähedal kasvavaid aaloesid harjutada tugevama valgusega, et lehed valgustingimuste järsu muutuse tõttu päikesepõletust ei saaks. Aaloesid kastetakse harva, tavaliselt siis kui tema lehed on kaotanud omapärase lihavuse ning muutunud pehmeks ja justkui veest tühjaks. Suvel päikese käes võib kastmisvajadus olla umbes 1x nädalas, kuid pimedamas kasvukohas ja talvel ilma täiendava lisavalgustuseta võib kastmiskordade arv väheneda isegi kuni 1x paari-kolme kuu jooksul.

Praktilisid kingiideed toalillefännidele

Kui tegemist on kirglikuma taimefänniga, siis jagame ka neile mõnda kingiidee soovitust.

Looduslikud väetised toataimedele

Stiilsed käsipritsid

Alati on hea kingiidee Gardest keskuse kinkekaart koos kauni lillekimbuga!

Liitu Gardesti uudiskirjaga ja ole esimesena kursis kõigi uudiste ja pakkumistega